Huawei Mate 9 Akıllı Telefonuna EMUI 9.1 Güncellemesi Çıktı

69

Akıllı telefon geliştiricilerinden Huawei, Mate 9 akıllı telefonu için yeni bir yazılım güncellemesi yayınladı. Paylaşılan güncelleme telefonu EMUI 9.1 sürümünü kazandırmakta.

Huawei Mate 9 akıllı telefonu 3 Kasım 2016 tarihinde piyasaya sürülmüştü ve cihaz günümüzde yazılımsal olarak destek almaya devam ediyor. EMUI 9.1.0.228 kod adlı güncelleme telefona akıllı şarj etme ve ekran paylaşımı şeklinde iki fonksiyon da kazandırıyor.

Akıllı şarj etme fonksiyonu kullanıcıları aşırı şarj tehlikesinden korumakta. Şarj oranı yüzde 100 e yaklaştığında şarj süreci kademeli olarak yavaşlatılıyor. Böylece kullanıcı yüzde 100 olmasına rağmen telefonu şarjda bıraktığında dahi telefonun batarya sağlığı bariz bir zarar görmemiş oluyor.

Güncellemeyle eklenen ekran paylaşımı özelliği de bir kullanıcının herhangi bir görüntülü arama esnasında görüşme yaptığı kişiye kendi ekranını göstermesini sağlamakta. Boyutu 3.20 GB olan güncellemeyi uygulamadan önce kota unsurunu göz önünde bulundurmanızı tavsiye ederiz.
Bir cevap yazın

Ne düşünüyorsunuz? Teşekkür edin veya yorum yazın.

E-postanız herkese açık olarak paylaşılmaz. İsim ve e-posta bilgisi girmek zorunlu değildir. Yazdığınız yorum ilk etapta onay aşamasına gireceğinden hemen görünmez.