Huawei Mate SE Özellikleri ve Fiyatı Açığa Çıktı

1093

Huawei, Honor 7X telefonundan biraz daha iyi özelliklere sahip Huawei Mate SE akıllı telefonunu satışa sunuyor. Cihazın özellikleri ve fiyatı ile ilgili olarak bilgilere ulaşıldı.

Huawei şirketi son yıllarda önemli bir başarı yakaladı ve bunu sürdürmek istiyor. Şirket şimdi yeni akıllı telefonlarını satışa çıkarıyor. Mate SE de bunlardan biri. Genel itibariyle Mate SE, Honor 7X telefonuna oldukça benziyor. Sadece bazı nitelikleri ile ayrılıyor.

Mate SE modelinde 8 çekirdekli 2.36 GHz hızında çalışan Kirin 659 işlemci donanımı bulunuyor. 4 GB RAM ve 64 GB dahili depolama kapasitesi içeren telefon 5.99 inç büyüklüğünde Full HD ekran ile geliyor. 16 MP + 2 MP olmak üzere iki arka kamerası bulunuyor. Ön tarafında ise bir adet 8 MP kamera yer alıyor.

3340 mAh bataryası bulunan akıllı telefon Android 8.0 Oreo işletim sistemi içeriyor. Böylece güncel yazılım ile kullanıcıların karşısına çıkıyor. Huawei, Mate SE telefonunu yazılım anlamda ilerleyen süreçte Android 9.0’a da güncellemeyi düşünüyor.

Mate SE fiyatı belli oldu

Telefon 229 Dolar’dan satışa sunuluyor. Türkiye’de satılıp satılmayacağı şu an için belirsiz.
Bir cevap yazın

Ne düşünüyorsunuz? Teşekkür edin veya yorum yazın.

E-postanız herkese açık olarak paylaşılmaz. İsim ve e-posta bilgisi girmek zorunlu değildir. Yazdığınız yorum ilk etapta onay aşamasına gireceğinden hemen görünmez.