Huawei MateBook X Pro Ülkemizde Satışa Çıkarıldı

53

Huawei şirketinin yeni MateBook X Pro bilgisayarı Türkiye pazarında satışa sunuldu. Taşınabilir bilgisayar kategorisine katılan yeni MateBook X Pro dizüstü bilgisayarı 1.33 Kilogram ağırlığında ve kalınlığı 14.6 mm . İnce de bir çerçeve oranına sahip olan ürün sunduğu yüzde 91 ekran kasa oranıyla dikkat çekiyor.

10. nesil Intel i5 veya tercihe göre i7 işlemci içeren dizüstü bilgisayarda NVIDIA GeForce MX250 grafik kartı bulunuyor. Bu grafik kartı multimedya deneyimi için yeterli olup oyunlarda da yüksek bir beklenti olmadığı taktirde oyuncuyu üzmeyecek cinsten. 56 Wh kapasiteli bataryası bulunan bilgisayar güç tasarrufu modlarıyla herhangi bir güç tasarrufu kablosundan bağımsız olarak uzun soluklu bir pil ömrü sunabiliyor.

Ayarlanabilir arka aydınlatmaya sahip klavyesi, karanlık ortamlarda da kolay bir kullanım sağlıyor. Klavyenin F6 ve F7 tuşlarının arasında gömülü bir kamera da bulunuyor. Söz konusu kamera kullanıcı açmadığı taktirde aktif olsa dahi görüntü transferi yapamıyor. Yine de bu doğrultuda kişisel güvenlik açısından yüzde yüz güvenli olduğunu dierkt olarak söylememiz çok zor yani bu hususta kesin bir ifadede bulunmuyoruz. Yine de böyle bir şey düşünülmesi isabetli olmuş. Özellikle geçtiğimiz günlerde Apple MacBook kameralarının kapatılmasının cihaza zarar verdiğinin açıklanması bu konuda yeni tartışmaları da beraberinde getirmişti.
Bir cevap yazın

Ne düşünüyorsunuz? Teşekkür edin veya yorum yazın.

E-postanız herkese açık olarak paylaşılmaz. İsim ve e-posta bilgisi girmek zorunlu değildir. Yazdığınız yorum ilk etapta onay aşamasına gireceğinden hemen görünmez.