Huawei MatePad T8 Tablet Modelini Tanıttı

113

Huawei şirketi tablet pazarına yeni bir ürün daha kazandırıyor. 700 TL fiyatıyla Huawei MatePad T8 tableti kendisini gösterdi. 8 inç büyüklüğünde 1280×800 piksel çözünürlüğünde ekranı bulunan MatePad T8 tabletinde LCD panel bulunmakta olup cihazın hem ön hem hem arka kısmında birer kamera yer alıyor. Arka kamerası 5 MP , ön kamerası ise 2 MP çekim yapıyor.

MatePad T8 modeli MTK8768 yonga setinden güç almakta olup cihazda 5.100 mAh batarya bulunuyor. 2 GB RAM bulunan tablette depolama alanı tarafında ise 16 GB ve 32 GB seçenekleri kullanıcıyı karşılıyor. Model 100 Euroluk fiyatıyla kendisini göstermiş olup, Türkiye fiyatı hesap edildiğinde yaklaşık 700 TL yapıyor ancak vergilendirmelerle biriltke fiyatının daha da yüksek olacağını kestirmek güç değil.

Tablet Android 10 ve EMUI 10.1 ile gelecek ve bu yazılımsal tarafta güncel olduğunu gösteren önemli bir hareket. Tabletin depolama alanının microSD kart yuvası ile biraz daha genişletilebildiğini de belirtmek gerekiyor. Yalnızca mavi renk seçeneğiyle tanıtıldığını da belirtelim.
Bir cevap yazın

Ne düşünüyorsunuz? Teşekkür edin veya yorum yazın.

E-postanız herkese açık olarak paylaşılmaz. İsim ve e-posta bilgisi girmek zorunlu değildir. Yazdığınız yorum ilk etapta onay aşamasına gireceğinden hemen görünmez.