Huawei Navigasyon Sistemiyle Geliyor

22

Huawei şirketi bilindiği üzere Amerika ile ve dolayısıyla Google ile anlaşmazlıklar yaşadı. Ardından çeşitli ambargolara maruz kalan Huawei şu an yeni çıkan telefonlarında Google servislerini kullanamıyor. Bu durumu çözebilmek için kendi yazılımlarını geliştirme yoluna başvuran Huawei, şimdi de navigasyon yazılımıyla karşımıza çıkıyor.

Huawei, Baidu ile yaptığı iş birliği ile telefonlarından akıllı saate paylaşılabilen navigasyon sistemi sunacak. Giyilebilir cihaz sektörü için düşünülen harita uygulaması HarmonyOs tabanlı akıllı saatlerle telefonların uyşmlu olarak çalışabileceği bir şekilde dizayn ediliyor.

Ekran paylaşımı gibi gelişmiş özellikler sunan Watch GT 2 Pro isimli yeni Huawei akıllı saati geçtiğimiz hafta tanıtılmıştı. Sunulan özellik sayesinde Watch GT 2 Pro akıllı saatini bağlı bulunduğu telefon için ikincil bir ekran olarak kullanmak mümkün olacak. Baidu Haritalar yeni bir navigasyon sistemi sunarak bisiklet turu ve yürüyüşler esnasında akıllı saatin rotasını ayarlayabilecek.

Özellikle ilgili uyum gösterecek olan cihazlara dair uyumluluk listesinin henüz yayınlanmadığını da bir dipnot olarak paylaşalım.


TAG


Bir cevap yazın

Ne düşünüyorsunuz? Teşekkür edin veya yorum yazın.

E-postanız herkese açık olarak paylaşılmaz. İsim ve e-posta bilgisi girmek zorunlu değildir. Yazdığınız yorum ilk etapta onay aşamasına gireceğinden hemen görünmez.