Huawei P Smart için EMUI 9.1 Güncellemesi Dağıtılmaya Başlandı!

504
Like
Like Love Haha Wow Sad Angry

Çinli dev akıllı telefon üretici Huawei’in sevilen ve çok satan telefonlarından olan P Smart (2018) için EMUI 9.1 güncellemesi dağıtılmaya başlandı. Güncellemenin yakın zaman içerisinde tüm P Smart modelleri için aktif hale geleceği düşünülüyor.

FIG-LX1 9.1.0.115 (C432E5R1P3) yapı numarasına sahip güncelleme ile birlikte P Smart (2018) modelinin kullanıcı arayüzünü kullanmayı kolaylaştıran genel sistem uygulamalarına iyileştirmeler gelirken  eğlence, sağlık, seyahat gibi çeşitli uygulamaların yapay zeka özelliklerine ise  geliştirmeler yapıldı. EMUI 9.1 güncellemesi aynı zamanda beraberinde GPU Turbo 3.0 yazılımını ,EROFS (Süper Dosya Sistemi) ve Ark derleyicisini beraberinde getiriyor.

OKU:  Honor, Huawei çatısı altında kalmayı sürdürecek

Ark Derleyicisi, telefon sistem akıcılığını ve uygulamaların çalışma performanslarını önemli derecede artırıyor.  Sistem akıcılığında %24 artırırken üçüncü parti uygulamalarının performansını %60 oranında artırıyor. EROFS dosya sisteminin ise ortalama  okuma performansını %20 oranında arttırdığı söyleniyor.

Güncelleme, ülkemizdeki Huawei P Smart telefonlarına geldiğinde gelişmeleri sizlere aktarıyor olacağız.

Like
Like Love Haha Wow Sad AngryBir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir