Huawei, P30 Dahilinde Ne Kadar Telefon Sattığını Paylaştı

16

Mate 30 serisiyle Google servisleri olmadan bir satış sürecine başlayan Huawei, buna rağmen pek çok ülkede önemli satış grafiği yakaladı. Şirket, P30 akıllı telefonunun satış adetlerini gösteren yeni bir veri paylaştı. Buna göre P30 satış adetleri geçen aya göre artış göstermiş durumda. Çin’de düzenlenen 5G etkinliği esnasında sevkiyat büyümelerini duyuran Huawei, yakalanan başarıya dikkat çekiyor.

Şirketin özellikle Çin pazarında zaten büyük bir güce sahip olduğu biliniyor ve Çin pazarı günümüzde en büyük akıllı telefon pazarlarının başında geliyor. Bu gücü arkasına alan Huawei, yapılan etkinlikte Mate 20 serisi dahilinde 17 milyonun üzerinde akıllı telefon satıldığını duyururken P30 modeli için bu rakamın 20 milyon adedi dahi geçtiğinin altını çizdi.

OKU:  P10 Modeli 413 MB Büyüklüğünde Yeni Bir Güncelleme Aldı

Şirket CEO’su Richard Yu, MWC Shanghai 2019 esnasında yaptığı açıklamada 20 Haziran 2019 tarihinden itibaren P30 serisinin 85 günlük süreçte 10 milyon satış rakamına ulaştığını ifade etti.
Bir cevap yazın

Ne düşünüyorsunuz? Teşekkür edin veya yorum yazın.

E-postanız herkese açık olarak paylaşılmaz. İsim ve e-posta bilgisi girmek zorunlu değildir. Yazdığınız yorum ilk etapta onay aşamasına gireceğinden hemen görünmez.