Huawei P30 modellerinin tanıtım tarihi netleşti

178

Hakkında yapılan sızıntılarla sık sık gündeme gelen Huawei P30 serisinden yeni bir haber var. Yapılan basın açıklaması ile P30 modellerinin tanıtım tarihi belli oldu.

Çinli dev akıllı telefon üreticisi Huawei’in P30 serisinin ne zaman tanıtılacağı uzun zamandır merak konusuydu. Merak edilen bu konu sonunda sonuca ulaştı. Huawei P30 ve P30 Pro modelleri önümüzdeki günlerde gerçekleşecek olan MWC 2019 etkinliğinde tanıtılmayacak. Huawei Polonya’nın gerçekleştirdiği bir basın açıklamasında bu modellerin mart ayı sonunda Paris’te düzenlenecek bir etkinlik ile tanıtılacağını duyurdu. Geçen yıl piyasaya sunulan P20 serisinin de yine Paris’te tanıtıldığının altını çizelim.

OKU:  Huawei Mate RS Android Pie güncellemesi aldı

Bunların haricinde P30 ve P30 Pro’nun netlik kazanan özelliklerine değinelim. Her iki telefon da su damlası şeklinde  çentikli bir ekrana sahip olacak. Huawei P30’da 6.1 inç, P30 Pro’da ise 6.5 inç büyüklüğünde OLED ekran yer alacak ve ekrana gömülü parmak izi tarayıcısını bulunacak. Ayriyeten Huawei P30, üçlü arka kamerayla, P30 Pro ise dörtlü arka kamera ile karşımıza çıkacak.
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir