Huawei P40 Lite 5G Tanıtıldı! İşte Özellikleri

80

Huawei P40 Lite 5G akıllı telefonuna dair tanıtım gerçekleştirildi. Böylece telefonun sahip olduğu teknik özellikler detaylı bir şekilde ortaya çıktı.

P40 Lite 5G akıllı telefonu, isminden de anlaşılabileceği üzere 5G destekleyen bir model ve Avrupa merkezli olarak kendisini gösterdi. AppGallery + HHMS ile gelen, Google desteğinden yoksun olan P40 Lite 5G modelinde 40W hızlı şarj desteğine sahip 4.000 mAh batarya yer alıyor.

Telefon gücünü Kirin 820 5G yonga setinden almakta olup 128 GB depolama alanı ve 6 GB RAM bulunuyor. Depolama alanını kullanıcılar dilerlerse harici bir depolama kartı ile daha fazla artırabiliyorlar. Telefonun ekranı 6.4 inç büyüklüğünde ve Full HD+ çözünürlük sunmakta. LCD panel olan akıllı telefon Android 10 işletim sistemi ile çalışmakta ve EMUI 10.1 arayüzüne sahip.

Telefonun kamera özelliklerine baktığımız zaman ise arka kısmında 48 Megapiksel ölçeğinde f1.8 diyafram açıklığında kameraya + 8 Megapiksel F2.4 ultra geniş açılı kameraya + 2 Megapiksel f2.4 derinlik kamerasına + 2 Megapiksel f2.4 makro kameraya sahip olduğunu görüyoruz. Ön yüzünde ise 16 Megapiksel ölçeğinde f2.0 selfie kamerası bulunuyor.
Bir cevap yazın

Ne düşünüyorsunuz? Teşekkür edin veya yorum yazın.

E-postanız herkese açık olarak paylaşılmaz. İsim ve e-posta bilgisi girmek zorunlu değildir. Yazdığınız yorum ilk etapta onay aşamasına gireceğinden hemen görünmez.