Huawei Telefonunuzdaki Ayna Aracı Hakkında Rehber

1409

Huawei Mate 20 Lite ve daha pek çok telefonda varsayılan olarak bulunan ayna aracı, Mate 20 Lite akıllı telefonunda Araçlar klasör menüsü içerisindedir.

Ayna aracına girdiğiniz zaman karşnıza kamera erişimine ihtiyaç duyulduğuna dair bir bildirim gelir.Kameraya ihtiyaç duyulmasının nedeni de aracın ayna görevi görebilmek için ön kameranızı kullanmasının gerekmesidir. Kamera erişimini onayladığınızda da artık kullanabilirsiniz.

Erişimi onayladığınızda karşınıza doğrudan ön kamera görüntüsü çıkacaktır. Ekranın üst orta kısmında yer alan parlaklık simgesinin üzerine dokunup – + kutuplarına dokunarak parlaklığı azaltıp azaltmayacağınızı seçebilirsiniz.

Ayna uygulamasında yakınlaştırma yaparak siyah noktalarınızı da tespit edebilirsiniz. Bunun için uygulama içerisinde yakınlaştırmak istediğiniz konumun üzerine gelip iki kez üst üste dokununuz. Tekrar uzaklaştırıp eski haline getirmek için ise aynı şekilde üst üste iki kez dokunmanız yeterlidir.

Ayna içerisinde ufak efektler de bulunmaktadır. Mesela uygulama içerisinde herhangi bir konumun üzerine basılı tuttuğunuzda ekranın o kısmında çatlama efekti meydana gelecektir. Ayna çatlatmak istiyorsanız bu efekti kullanabilirsiniz.
One thought on “Huawei Telefonunuzdaki Ayna Aracı Hakkında Rehber

  1. Özhan

    Yanlışlıkla huawei y7 prime telefonundaki ayna uygulamasını kaldırdım nasıl geri getirebilirim. Yardım derseniz sevinirim🙂🙂🙂

    Reply

Bir cevap yazın

Ne düşünüyorsunuz? Teşekkür edin veya yorum yazın.

E-postanız herkese açık olarak paylaşılmaz. İsim ve e-posta bilgisi girmek zorunlu değildir. Yazdığınız yorum ilk etapta onay aşamasına gireceğinden hemen görünmez.