Huawei Telefonunuzdaki Ayna Aracı Hakkında Rehber

163

Huawei Mate 20 Lite ve daha pek çok telefonda varsayılan olarak bulunan ayna aracı, Mate 20 Lite akıllı telefonunda Araçlar klasör menüsü içerisindedir.

Ayna aracına girdiğiniz zaman karşnıza kamera erişimine ihtiyaç duyulduğuna dair bir bildirim gelir.Kameraya ihtiyaç duyulmasının nedeni de aracın ayna görevi görebilmek için ön kameranızı kullanmasının gerekmesidir. Kamera erişimini onayladığınızda da artık kullanabilirsiniz.

Erişimi onayladığınızda karşınıza doğrudan ön kamera görüntüsü çıkacaktır. Ekranın üst orta kısmında yer alan parlaklık simgesinin üzerine dokunup – + kutuplarına dokunarak parlaklığı azaltıp azaltmayacağınızı seçebilirsiniz.

Ayna uygulamasında yakınlaştırma yaparak siyah noktalarınızı da tespit edebilirsiniz. Bunun için uygulama içerisinde yakınlaştırmak istediğiniz konumun üzerine gelip iki kez üst üste dokununuz. Tekrar uzaklaştırıp eski haline getirmek için ise aynı şekilde üst üste iki kez dokunmanız yeterlidir.

OKU:  Rahatsız Edici Reklamlar Huawei Telefonlarından Kaldırıldı!

Ayna içerisinde ufak efektler de bulunmaktadır. Mesela uygulama içerisinde herhangi bir konumun üzerine basılı tuttuğunuzda ekranın o kısmında çatlama efekti meydana gelecektir. Ayna çatlatmak istiyorsanız bu efekti kullanabilirsiniz.


TAG


Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir