Huawei Y9 2019 İçin Yeni Bir Güncelleme Geliyor

218
Like
Like Love Haha Wow Sad Angry

Akıllı telefonlar günümüzde aşamalı bir şekilde güncellemeler alabilmekte. Yeni çıkan telefonlar güncellemeleri daha sık alırken telefon eskidikçe güncelleme aralığı da seyrekleşiyor.

Huawei’nin 2019 model akıllı telefonlarından Y9 2019 için yeni bir güncelleme söz konusu oldu. Yaklaşık 100 MB boyuta sahip olan yeni bir yazılım güncellemesi yayınlandı. Henüz dağıtım aşamasında olan yeni güncelleme JKM-LX3 9.0.1.180 (C636E1R1P6) koduyla kendisini göstermekte.

Güncellemenin temel işlevi güvenlik. Bilindiği gibi Android akıllı telefonlar için zaman zaman güvenlik yamaları sunuluyor. Bu yamalar telefonun açıklardan korunmasını, dolayısıyla siber saldırılara karşı hazırlıklı olmasını sağlıyor. Akıllı telefonun fonksiyonları düşünüldüğünde ise güvenliğin son derece önemli olduğu su götürmez bir gerçek.

OKU:  BİM sahte Apple cihazları sattığı yönündeki iddialar hakkında açıklama yaptı

Güvenlik odaklı olan bu güncelleme 102 MB dosya büyüklüğünde olduğundan kısa sürede indirip kurma imkanınız var. Güncelleme bildiriminin de otomatik olarak düşmesi gerekiyor. Elbette aksine bir ayarlama yapmadıysanız…

Like
Like Love Haha Wow Sad AngryBir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir