Huawei Y9a Akıllı Telefonunun Tanıtımı Gerçekleştirildi

42

Huawei, Çin merkezli en büyük akıllı telefon şirketlerinden biri olup günümüzde ülkemizde de yaygın olarak kullanılan bir marka. Huawei şimdi de telefon pazarına yönelik Y9a isimli bir model dahil edecek.

Yeni Y9a akıllı telefonunun tanıtımı gerçekleştirildi ve böylece sahip olduğu teknik özellikler belli oldu. Buna göre cihazda 6.63 inç büyüklüğünde Full HD çözünürlüğünde ekran bulunacak. 4.200 mAh batarya ile gelecek olan akıllı telefon 40 watt SuperCharge özelliğine sahip olacak.

Y9a modeli aslına bakarsanız Enjoy modellerinden biri olan Enjoy 20 Plus 5G akıllı telefonunun uluslararası pazar için sunulan versiyonu. Farklı bazı özelliklere ve farklı bir isme sahip olan cihazın fiyatı ve çıkış tarihine ilişkin ise şu an için bir açıklama yok.

Ağırlığı 197 Gram olarak açıklanan yeni Y9a akıllı telefonu 4’lü arka kamera yapısına sahip olacak. Telefonun arka kısmında bulunan ana sönser 64 Megapiksellik çekim yapacak. Bu sensöre 8 MP ultra geniş açılı lens, 2 MP derinlik sensörü ve 2 MP makro kamera eşlik edecek. Telefonun ön yüzünde ise 16 Megapiksellik açılır kapanır selfie kamerası bulunacak.

Bellek tarafında 6 / 8 GB RAM ve 128 GB dahili depolama alanıyla gelecek olan telefonda yazılım tarafında EMUI 10.1 arayüzü ve Android 10 işletim sistemi bulunuyor.
Bir cevap yazın

Ne düşünüyorsunuz? Teşekkür edin veya yorum yazın.

E-postanız herkese açık olarak paylaşılmaz. İsim ve e-posta bilgisi girmek zorunlu değildir. Yazdığınız yorum ilk etapta onay aşamasına gireceğinden hemen görünmez.