Huawei Yasaklardan Etkileniyor Mu? Son Gelişmeler

113
Like
Like Love Haha Wow Sad Angry

Huawei ile Google arasında son günlerde gerilimin olduğuna yönelik ciddi işaretler bulunmakta. Bunun altında yatan temel sebep ise Çin ve ABD arasındaki ticaret savaşı. Teknoloji şirketleri bu ticaret savaşlarında önemli bir yer tutuyor.

Teknoloji firmaları her ne kadar ısrarla tarafsız olduklarını belirtselerde bunun tam aksini işaret eden hamleleri bulunuyor. ABD Başkanı Donald Trump geçtiğimiz haftalarda ABD’li firmaların ‘Ulusal güvenlik tehdidi oluşturan’ olarak lanse edilen ülkelerden telekominasyon ürünleri almasını engelleyen bir kararnameye imza atmış, akabinde Intel, Google gibi ABD menşeine sahip firmalar bu kararlara uyarak Huawei ile yapmış oldukları iş birliği konusunda bazı kısıtlamalar getirmişti.

OKU:  Monster Hunter World İçin Yeni İddialı Bir DLC Çıkıyor

Huawei için getirilen kısıtlamalar bir hayli ağır olup pek çok kullanıcı Huawei akıllı telefon satın almaktan vazgeçmeye başladı. TF International Securities analisti Ming-Chi Kuo’yoa göre Huawei, gerçekleştirilen sınırlamalardan ötürü Nuawei’nin satış rakamının ayda 10 milyona kadar düşebileceğini, dolayısıyla Huawei’nin büyük bir zarar görebileceğini ifade etmekte.

Çin cephesinden de ABD menşeine sahip teknoloji şirketlerine yeni ambargoların gelmesi söz konusu ve bu durumda işlerin daha da karışabileceği herkesin malumu.

Like
Like Love Haha Wow Sad AngryBir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir