Huawei Yeni Mate 30 Telefonlarını 19 Eylül Günü Tanıtacak

106

Huawei şirketinin mobil departmanına ait resmi Twitter hesabından yapılan paylaşımda yeni Mate 30 serisinin ne zaman tanıtılacağı paylaşıldı. Mate 30 serisinden telefonların tanıtımı 19 Eylül 2019 tarihinde gerçekleştirilecek.

Mate serisi bu zamana kadar gerek ülkemizde gerekse pek çok ülkede büyük ilgi gördü. Ancak bu zamana kadar Google servisleri konusunda büyük bir sıkıntı söz konusu değildi. Yani telefonlarda Google servisleri kullanılıyordu. Ancak Mate 30 serisinden akıllı telefonlarda Google servislerinin kullanılamaması gibi bir durum söz konusu. Dolayısıyla bu pek çok kullanıcı için bir dezavantaj olarak kabul edilebilecekir ve satış rakamlarını da etkileyecektir.

Huawei, yaptığı paylaşımda telefonunun kamera  kalitesini de göz önüne çıkarmış olsada Google servislerinden yoksun bir telefon ne kadar iyi bir kameraya sahip olursa olsun pek çok kullanıcı için vazıfsız durumda olacak. Ancak ilerleyen günlerde bazı sürprizler de yaşanabilir. Bekleyip görelim.

 

 

 
Bir cevap yazın

Ne düşünüyorsunuz? Teşekkür edin veya yorum yazın.

E-postanız herkese açık olarak paylaşılmaz. İsim ve e-posta bilgisi girmek zorunlu değildir. Yazdığınız yorum ilk etapta onay aşamasına gireceğinden hemen görünmez.