İlk Sıvı Soğutmalı Harici GPU Tanıtıldı

200

Dünyanın ilk sıvı soğutmaya sahip harici GPU donanımı tanıtıldı. Cihaz Tayvan merkezli teknoloji şirketi Gigabyte’ın eliyle geliyor.

Yeni ilk sıvı soğutmalı harici GPU, Aorus RTX 2080 Ti Gaming Box ismiyle tanıtıldı. CES 2020 esnasında tanıtılan ürün farklı yapısı ile dikkatleri üzerine çekmeyi başardı.

Ürün gerek içerik üreticileri gerekse oyuncular için yüksek performans vaadetmekte olup sıvı soğutmalı yapısıyla ve taşınabilir bir grafik kartı olmasıyla dikkat çekiyor. Bu özelliği sayesinde Aorus RTX 2080 Ti Gaming Box’ı tek bilgisayarda her daim bulundurmak zorunda değilsiniz. Taşınabilir yapısı sayesinde farklı bilgisayarlar için de kullanabilirsiniz ancak ebette RTX 2080 Ti gibi bir grafik kartının gücü altında ezilmeyecek bir bilgisayar olmalı.

Harici grafik kartı Aorus RTX 2080 Ti Gaming Box, görünüş itibariyle tam anlamıyla bir oyun kutusu ve bu yüzden Gaming Box ismiyle adlandırılıyor. Kutunun üzerinde RGB aydınlatma bulunuyor ve güç dağıtım desteğine sahip olup USB 3.0 bağlantı noktası da bulunuyor.

Cihaz kendiliğinden sıvı soğutma sistemine sahip olup bu soğutma sisteminde büyük bir bakır plaka yer alıyor ve 240 mm alüminyum radyatör ile iki adet 120 mm fan bulunuyor.
Bir cevap yazın

Ne düşünüyorsunuz? Teşekkür edin veya yorum yazın.

E-postanız herkese açık olarak paylaşılmaz. İsim ve e-posta bilgisi girmek zorunlu değildir. Yazdığınız yorum ilk etapta onay aşamasına gireceğinden hemen görünmez.