Instagram Artık Windows 10 Mobile Yazılımlarında Çalışmayacak

492

Popüler sosyal medya ağı Instagram’ın internet sitesi sürümü bulunduğu gibi mobil cihazlar için özel uygulama sürümleri de bulunuyor. Instagram mobil uygulaması, bundan sonra Windows Phone işletim sistemi bulunan cihazlarda çalışmayacak.

Windows 10 Mobile için gelen güncellemeyle birlikte artık Windows Phone kullananlar Instagram’ın yeni sürümlerini mağazalardan indiremeyecek.Öte yandan Instagram için Windows’un tamamen devre dışı kalmadığını ifade etmek gerekiyor.

Windows PC sürümünü kullanan kullanıcılar yine Instagram masaüstü uygulamasını kullanmayı sürdürebilecek. Windows 10 Mobile kullanan kişiler de cihazlarının tarayıcıları aracılığıyla instagram.com adresini ziyaret ederek Instagram’dan faydalanmayı sürdürecek.

Böylece Instagram için Windows 10 Mobile uygulaması macerası sonlanmış oldu. Açıkçası bu zaten tahmin edilen bir şeydi ve nitekim gerçekleşti de.

 
Bir cevap yazın

Ne düşünüyorsunuz? Teşekkür edin veya yorum yazın.

E-postanız herkese açık olarak paylaşılmaz. İsim ve e-posta bilgisi girmek zorunlu değildir. Yazdığınız yorum ilk etapta onay aşamasına gireceğinden hemen görünmez.