Instagram Bundan Sonra 50 Kişiye Kadar Görüntülü Sohbet Olanağı Sunacak

109

Görüntülü konuşmalar özellikle korona virüsü nedeniyle çok fazla artmış durumda. Bu durum elbette ilk olarak bu hizmetleri sunan teknoloji şirketlerinin dikkatini çekti ve uygulamalarında çeşitli yeni özellikler sunmaya başladılar. Instagram da bu bağlamda değişikliğe giden uygulamalardan biri oldu.

Gelen son bilgiler Instagram platformunda 50 kişiye kadar görüntülü sohbete izin verildiğini gösteriyor. Facebook, geçtiğimiz günlerde Messenger Rooms uygulamasını tam da görüntülü konuşmalar için özel olarak başlattı. Çoklu görüntülü konuşmalar için biçilmiş kaftan olan bu fonksiyon, Instagram ve WhatsApp gibi uygulamalarla entegre bir şekilde çalışmakta.

Facebook’un servislerinden biri olan Instagram üzerinde de duyurulana göre sohbet odaları 50 kişiye kadar desteklenecek. Instagram üzerinde bir görüntülü sohbet başlatmak için mesajlaranızı açıp video sohbet simgesine dokunup Oda Oluştur komutunu vermeniz yeterlidir. Ardından hangi arkadaşlara davet gönderileceğini seçip odanızın bağlantısını kopyalayarak daha fazla kişiyle paylaşabilirsiniz.
Bir cevap yazın

Ne düşünüyorsunuz? Teşekkür edin veya yorum yazın.

E-postanız herkese açık olarak paylaşılmaz. İsim ve e-posta bilgisi girmek zorunlu değildir. Yazdığınız yorum ilk etapta onay aşamasına gireceğinden hemen görünmez.