Instagram Guides Özelliği Türkiye’de Aktif Oldu

13

Instagram sosyal medya uygulaması Guides özelliğini ülkemizde aktif hale getirdi. Özelik üzerinde bir süredir çalışılıyordu.

Sıklıkla yeni özellikler kazanan Instagram bu defa da Guides özelliğini kazandı. Özellik tüm dünyada ve ülkemizde aktif hale getirildi.

Guides özelliği ile insanlar hem kendi rehberini oluşturabilecek hem de en sevdikleri hesapların önerilerini keşfedebilecek. Bu doğrultuda Guides içeriklerinin profil kısmında özel bir sekme bulunacak olup diğer kullanıcılar bu sekmeye dokunup oluşturulan rehberlere bakabilecek.

Guides özelliği Instagram hikayeleri ve DM üzerinden de kullanılabilecek olup rehber ile böylece takipçilere rahat bir şekilde ulaşılabilmesine imkan tanıyacak.

Instagram yaptığı açıklamada Guides özelliğinin Instagram topluluğu için önemli bir ilham kaynağı olduğunu, Guides ile içerik üreticilerine yardımcı olmayı hedeflediklerini açıkladı.
Bir cevap yazın

Ne düşünüyorsunuz? Teşekkür edin veya yorum yazın.

E-postanız herkese açık olarak paylaşılmaz. İsim ve e-posta bilgisi girmek zorunlu değildir. Yazdığınız yorum ilk etapta onay aşamasına gireceğinden hemen görünmez.