Instagram Kaybolan Mesajlar Özelliği Direkt Mesajlar İçin Çıkıyor

148

Popüler sosyal medya platformlarından Instagram, yeni bir özellik üzerinde teste başlamış durumda. Kaybolan mesajlar özelliği aktif edilecek.

Kaybolan mesajlar fonksiyonu daha önce Snapchat gibi gençlerin yoğun olarak kullandığı uygulamalarda kullanıldı ve oldukça sevildi. Aynı özellik artık Instagram üzerinde de  DM üzerinde aktif olacak.

Instagram, bir süre görünüp sonrasında kaybolan mesajlar özelliğini direkt mesajlara getirebilmek için çalışmalara başladığını doğruladı. Bu özellik ile ilgili tweet atan mühendislik uzmanı Jane Manchum Wung, tweetinde bir kullanıcının Instagram DM dizisinden karanlık modlu bir mesaj penceresine girdiği zaman yazdığı yazıların sohbet penceresini kapattığı zaman kaybolduğunu anlattı.

Söz konusu keşifle ilgili olarak Facebook şirketinden bir sözcü, mesajlaşma deneyimini geliştirmek adına çalıştıklarını, kaybolan mesajlar özelliğinin de şu an test aşamasında olduğunu belirtti ve böylee Wung’ın ifadelerini doğrulamış oldu.

Testlerin olumlu olarak sonuçlanması halinde yakın zamanda  kaybolan mesajlar fonksiyonu Instagram DM’de kullanılabilecek.
Bir cevap yazın

Ne düşünüyorsunuz? Teşekkür edin veya yorum yazın.

E-postanız herkese açık olarak paylaşılmaz. İsim ve e-posta bilgisi girmek zorunlu değildir. Yazdığınız yorum ilk etapta onay aşamasına gireceğinden hemen görünmez.