Instagram Reels, Android ve iOS İçin Aktif Oldu

59

Popüler sosyal medya mecralarından Instagram, bilindiği üzere Snapchat üzerindeki Hikayeler özelliğini kendi uygulamasına monte ederek dikkat çekmişti. Aynı zamanda Instagram Reels isimli bir servis duyuruldu ve bu servis de 15 saniyelik kısa videoların paylaşılmasını içeriyor yani mantığı tıpkı TikTok gibi işliyor.

Instagram Reels her ne kadar özgünlük kokmasada Instagram’ın kendi kullanıcılarını TikTok ve Snapchat’e kaptırmama isteğinin haklılık payı da bulunuyor. Bir süredir hazırlanan Instagram Reels, 50’nin üzerinde ülkede Android ve iOS için aktif hale getirildi. Böylece kullanıcılar yavaş yavaş Instagram Reels kullanmaya başladı.

Instagram Reels ile kaydettiğiniz sesi kullanabilmenizin yanında Instagram Müzik kütüphanesinden şarkı ekleme şansına da sahipsiniz. Farklı efektler de ekleyebiliyor ve böylece özelleştirilmiş kısa videolar yayınlayabiliyorsunuz.

Reels üzerinde bir kısa video oluşturmak için Instagram kamerasına giriyorsunuz ve ekranın alt bölümünden Reels kategorisi seçiyorsunuz. Videoları dilerseniz klip serisi halinde dilerseniz de tek seferde çekebiliyorsunuz. Çekim tuşuna basılı tutarak kayıt almaya başlayabiliyor ve klibi sonlandırmak için de kaydı durduruyorsunuz.
Bir cevap yazın

Ne düşünüyorsunuz? Teşekkür edin veya yorum yazın.

E-postanız herkese açık olarak paylaşılmaz. İsim ve e-posta bilgisi girmek zorunlu değildir. Yazdığınız yorum ilk etapta onay aşamasına gireceğinden hemen görünmez.