Instagram Reels Beğeni ve İzlenme Satış Metodu Başladı

68

Instagram Reels servisi geçtiğimiz günlerde aktif edildi. Facebook’un TikTok ile rekabetinde yeni bir hamlesi olan Reels, kullanıcıların tıpkı TikTok’ta olduğu gibi kısa videolar yayınlamasına ve bu videolara ses ve çeşitli efektler eklemesine imkan tanıyor.

Gelen son bilgilere göre Instagram Reels aktif olduktan sonra yalnızca saatler sonrasında Reels içerisinde sahte izlenmeler satılmaya başlandı. Bazı internet sitelerinin 100 beğeniyi 75 cent gibi gayet makul fiyatlardan sattığı ve böylece satışların kısa sürede arttığı belirlendi.

Reels üzerinde hem beğenme hem de izlenme satış metotları kendisini gösterirken botnet yöneticisinin açıklamasına göre sahte izlenme oluşturmak yalnızca birkaç saat zaman alıyor. Reels üzerinde bot izlenmelerine karşı koruma olmadığı belirlendi. Business Insider’dan Chris Stokel – Walker, yalnızca siyah ekrandan ibaret bir video çekti ve sahte izlenme satın aldı. Ardından video yalnızca dakikalar içerisinde 3.000 izlenmeyi aştı.

Reels’in geleceği bu sorun nedeniyle parlak gözükmüyor ancak Facebook bunu şimdilik kasıtlı olarak yapıyor da olabilir. Neler yaşanacağını bekleyip göreceğiz.
Bir cevap yazın

Ne düşünüyorsunuz? Teşekkür edin veya yorum yazın.

E-postanız herkese açık olarak paylaşılmaz. İsim ve e-posta bilgisi girmek zorunlu değildir. Yazdığınız yorum ilk etapta onay aşamasına gireceğinden hemen görünmez.