Instagram ve Facebook’un Sohbetleri Birleştirildi

48

Facebook şirketi Instagram uygulamasını satın aldıktan sonra platformun mesaj yönüne de ağırlık vererek Instagram üzerindeki kullanıcıların birbirleriyle iletişim kurmasını sağlamıştı.
Facebook’un bir diğer uygulaması olan Messenger ise tamamen mesajlaşmaya yönelik bir uygulama olup Facebook şirketinin aldığı yeni bir kararla iki uygulamanın mesajlaşma fonksiyonları birbirleriyle birleştirildi. Hem Messenger hem Instagram sohbetleri birleştirilerek yeni özellikler kullanıcılara sunuldu.

Geçen ay güncelleme alan ve söz konusu güncellemeyle yavaş yavaş yer verilmeye başlanan Instagram’da mesajlaşmanın yeni bir yolu var’ şeklindeki slogan söz konusu birleştirme eyleminin habercisi idi ve birleştirme işlemi resmen yapıldı. Bileşim mesajlaşma fonksiyonu şu an için sadece belirli ülkelerde aktif hale geldi ve kademeli olarak yayılacağa benziyor.
Şu an güncellemeyi indirseniz dahi ülkemizde kullanabilmenizin mümkün olmadığı özelliğin ilerleyen zamanda Türkiye’de de aktif hale gelmesi bekleniyor.

Yapılan birleştirme işlemiyle; Selfie etiketleri, sohbet renkleri, birlikte izle, uygulamalar arasında iletişim, yanıtlar, animasyonlu mesaj efektleri, yönlendirme, özel emojiler, mesaj kontrolleri gibi fonksiyonlar da sunuluyor.
Bir cevap yazın

Ne düşünüyorsunuz? Teşekkür edin veya yorum yazın.

E-postanız herkese açık olarak paylaşılmaz. İsim ve e-posta bilgisi girmek zorunlu değildir. Yazdığınız yorum ilk etapta onay aşamasına gireceğinden hemen görünmez.