Instagram’da nasıl sesli mesaj gönderilir?

541

Instagram nasıl sesli mesaj gönderilir? Instagram uygulamasında sesli mesaj yollamak nasıl yapılır? Aslında son derece basit olan bir konu ancak kısa bir açıklama yapmak istedik.

Sesli mesaj özelliği Instagram’a eklenen yeni özelliklerden biridir. Uygulamanın daha işlevsel bir hale gelmesini sağladı. Özellikle bazı kişiler mesajlaşmaktan ziyade araşarak veya sesli mesaj göndererek iletişim kurmayı tercih eder.  Instagram artık bunun için bir imkan sağlıyor.

Instagram’da birine sesli mesaj göndermek için ilk olarak o kişi ile sohbetinizi açın ve sohbet ekranında tıpkı aşağıdaki resimde gördüğünüz mikrofon simgesinin üzerine basılı tutun. Tıpkı WhatsApp’ta olduğu gibi basılı tuttuğunuz sürece kayıtta olacaktır ve bıraktığınızda da gönderecektir. Gönderdikten sonra oynatıp dinleyebilirsiniz. Sesli mesaj gönderirken herhangi bir sınırın bulunmadığını da belirtelim.

OKU:  Instagram'a yepyeni bir özellik eklendi: "Hepsini gördün"

Eğer mikrofon simgesi sizde gözükmüyorsa o halde Instagram sürümünüz güncel değil demektir. Eğer çoğunluk gibi siz de Android kullanıyorsanız telefonunuzda en az 500 MB alan olduğu ve Play Store’da otomatik güncelleştirmeleri açtığınız sürece Instagram’ınız hem güncel kalır.

Instagram uygulamananı güncel olup olmadığını kontrol etme 

Play Store’a girin ve sol menü barını açıp Uygulamalarım ve Oyunların bağlantısına dokunun. Açılan listeden Instagram uygulama ikonunu bulun ve sağ kısmındaki Güncelle komutuna dokunun.
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir