Instagram’da Renkli Mesaj Balonları Dönemi Başlıyor

1150

En çok kullanılan sosyal medya uygulamalarından Instagram, mesajlaşma fonksiyonu içerisinde yeni bir değişikliğe gidiyor.

Instagram uygulamasında eskiden mesajlaşma fonksiyonu bulunmamaktaydı ancak Instagram ekibi çok konuşulan bir düzenleme yaparak mesajlaşma fonksiyonunu uygulamaya kazandırmıştı. Şimdi de söz konusu mesajlaşma fonksiyonuna yeni bir nitelik daha kazandırılıyor.

Artık mesajlaşma balonlarını renklendirmek mümkün olacak. Instagram’da yer alan sohbet ekranı içerisi cansız gözüküyordu ve uygulama ekibi buna bir çözüm getirmek adına renkli balonları ekliyor.

Yaş sorgusu da eklendi

Uygulamaya aynı zamanda yaş sorgusu özelliği de eklendi. Yaş sorulmasının amaçlarından biri 13 yaşının altındaki kullanıcıların Instagram kullanmasına engel olmak. Netice itibariyle Instagram çocuklar için uygun bir ortam değil. Yaş sorgusu ekranının bir diğer nedeni de Instagram uygulamasının kullanıcının yaş kitlesine göre farklı yetiler sunacak olması.
12 thoughts on “Instagram’da Renkli Mesaj Balonları Dönemi Başlıyor

Bir cevap yazın

Ne düşünüyorsunuz? Teşekkür edin veya yorum yazın.

E-postanız herkese açık olarak paylaşılmaz. İsim ve e-posta bilgisi girmek zorunlu değildir. Yazdığınız yorum ilk etapta onay aşamasına gireceğinden hemen görünmez.