Insurgency: Sandstorm Konsol Tarafına Önümüzdeki Yıl Gelecek

233

Insurgency: Sandstorm oyununa ilişkin daha önce yaptığımız haberde, oyunun PC sürümünün 12 Aralık 2018’e ertelendiğinden bahsetmiştik. Nitekim oyun Steam platformunda 12 Aralık 2018’de çıkışını gerçekleştirdi.

PC’ye çıkacağı zaman konsollar için de çıkış yapacağına dair ufak ümitler olsada bu ümitler kısa sürede sonlanmıştı çünkü oyun PC’ye çıkmasına rağmen konsollara gelmesi henüz söz konusu değildi. Şimdi oyunun PC’ye çıkmasının ardından uzun zaman geçti ve konsol oyuncuları Insurgency: Sandstorm’u artık oynamak istiyor.

Konuyla ilgili olarak bir açıklamada bulunan New World Interactive Üretim Başkanı Derek Czerkaski, konsola taşıma, optimizasyon hususlarında daha önce pek bir bilgi sahibi olmadıklarını, deneyim eksikliklerinin bulunduğunu ifade ederken artık Black Tower Studios ile birlikte çalışmalarıyla üretim zorluklarını aştılar ve oyunun konsol tarafına gelmesi yönünde büyük bir engel kalmadı.

Eğer üretim aşaması planlandığı gibi devam ederse Insurgency: Sandstorm’un önümüzdeki yılın ikinci çeyreğinde konsol tarafında da aktif hale geldiğini görebileceğiz.
Bir cevap yazın

Ne düşünüyorsunuz? Teşekkür edin veya yorum yazın.

E-postanız herkese açık olarak paylaşılmaz. İsim ve e-posta bilgisi girmek zorunlu değildir. Yazdığınız yorum ilk etapta onay aşamasına gireceğinden hemen görünmez.