Intel Core i3 10100F Piyasaya Sürüldü

23

Intel yeni işlemcisi Intel Core i3 10100F’i piyasaya sürdü. İşlemci giriş seviyesi olarak bütçe dostu çözümler sunacak.

AMD’nin en büyük rakibi konumundaki Intel, yeni işlemcisi i3 10100F modelini piyasaya sürdü. 79 Dolarlık önerilen fiyat etiketi belirleyen Intel, böylece kullanıcılar için uygun fiyatlı bir işlemci çözümü sunmuş oluyor.

Intel’in ARK sitesinde kendisine bir sayfada yer bulan işlemcinin pek çok özelliği Intel’in resmi sitesi üzerinden de yayınlandı. Buna göre işlemcinin 3.6 GHz temel frekans hızı bulunmakta olup 4.3 GHz frekansa kadar çıkarılabiliyor. 65 W ısıl tasarım enerjisi değerine sahip olan işlemcinin dört çekirdeği bulunuyor.

İşlemciyi kullanabilmek için çok gelişmiş bir soğutucuya gerek yok. Bu husus bütçe dostu sistem oluşturmak isteyen kullanıcılar için fayda sağlıyor.

Intel’in i3 10100F için uygun bir fiyat belirlemesi AMD’nin Ryzen 3 3300X işlemcisi hususunda alarm çanlarının çaldığını gösteriyor çünkü işlemciler aynı TDP değerine ve clock hızına sahip. Bu doğrultuda Ryzen 3 3300X ile Intel Core i3 10100F arasında belirgin bir fiyat farkı olduğu taktirde Intel daha avantajlı gözükecek.
Bir cevap yazın

Ne düşünüyorsunuz? Teşekkür edin veya yorum yazın.

E-postanız herkese açık olarak paylaşılmaz. İsim ve e-posta bilgisi girmek zorunlu değildir. Yazdığınız yorum ilk etapta onay aşamasına gireceğinden hemen görünmez.