Intel Core i9-9900KS Hakkında Resmi Duyuru Yapıldı

388

İşlemci kategorisine eskiden Intel şirketinin AMD şirketine karşı ciddi bir üstünlüğünün olduğunu söylemek mümkündü ancak günümüzde Intel önemli bir stok sorunu yaşıyor ve AMD’nin önemli ataklarının olduğunu kabul etmek gerekiyor. Ancak Intel şimdi i9 – 9900KS işlemcisiyle AMD’nin planlarını bozmak istiyor.

Intel, beklenen işlemci için resmi duyuruyu gerçekleştirdi.  Oyunculara yönelik yeni i9-9900KS işlemcisini duyurdu. Bu işlemci üst seviye oyuncu deneyimi ortaya koyabilmek için geliyor.

İşlemci Z390 anakartlar ile uyumlu bir yapıya sahip olacak. İşlemcide 4.00 GHz temel saat hızı bulunmakta olun turbo saat hızı ise 5.000 GHz. Cihaz 8 çekirdek yapıya sahip olup 16 iş parçacığına sahip ve 40 PCIe veriyonu sunuyor. 116 MB Intel Smart Cache özellikli modelde 127 W TDP yer alıyor.

Ürün oyun performansı hususunda kullanıcıların beklentilerini karşılayabilecek düzeyde ancak fiyatı da bir hayli pahalı. 30 Ekim günü satışa sunulacak olan sınırlı sayıdaki işlemci için belirlenen fiyatın 513 Dolar olduğunu ifade etmek gerekiyor.

 
Bir cevap yazın

Ne düşünüyorsunuz? Teşekkür edin veya yorum yazın.

E-postanız herkese açık olarak paylaşılmaz. İsim ve e-posta bilgisi girmek zorunlu değildir. Yazdığınız yorum ilk etapta onay aşamasına gireceğinden hemen görünmez.