Intel de Hacker Kurbanı Oldu

55

Son günlerde siber saldırıların arttığına şahit oluyoruz. Geçtiğimiz günlerde Canon şirketinin saldırıya uğradığını ve çok sayıda kullanıcı verisini çaldırdığını duyurmuştuk. Bu sefer de Intel’in uğradığı bir hack saldırısının haberini yapıyoruz.

Siber korsanlar bu defa Intel’i hedef aldı. Intel şirketinin sunucularına sızmayı başardılar. Bunun sonucunda gizli bilgiler içeren 20 GB büyüklüğündeki dosyaları internet üzerinden paylaşıldı. Siber saldırganlar dosyaları Till Kottman isimli yazılımcı hesabı ile inhternetteki bir paylaşım sitesinde yayınladı. Söz konusu dosyaların arasında şirketin işlemcileriyle alakalı olarak kaynak kodlarının , yol haritalarının ve benzer dökümanların olduğu bilgisine ulaşıldı.

Gelen bilgiler sızdırılan dosyalarla alakalı olarak internette yayınlanan verilerin toplam ele geçirilen verilere oranla yalnızca küçük bir kısım olduğunu gösteriyor. Intel yaptığı açıklamada ele geçirilen dosyaların Intel Kaynak ve Tasarım Merkezi’nden sızdırıldığının anlaşıldığını duyurdu ve konuyla ilgili olarak araştırmaların devam ettiğini açıkladı.
Bir cevap yazın

Ne düşünüyorsunuz? Teşekkür edin veya yorum yazın.

E-postanız herkese açık olarak paylaşılmaz. İsim ve e-posta bilgisi girmek zorunlu değildir. Yazdığınız yorum ilk etapta onay aşamasına gireceğinden hemen görünmez.