Intel, İşlemci Stok Soğutucusunda Ufak Tefek Değişiklikler Yaptı

114

Intel marka işlemcilerin kendilerine ait stok soğutucularının da bulunduğuna şahit oluyoruz. Bu stok fanlar, işlemcinin idare eder sıcaklıkta çalışmasına yarıyor. Açıkçası stok soğutucular, özel soğutma çözümlerine göre genelde daha düşük performans sunuyor ve daha çok ses çıkarıyor. Ancak özellikle ülkemizdeki kullanıcılar ekstra maliyetten kurtulmak için genellikle stok soğutucu kullanmaktan çekinmiyor.

Intel, 10. nesil işlemcilerin yanında sunduğu stok soğutucular ile oldukça eleştirilmişti. Söz konusu stok CPU soğutucularında bazı değişiklikler yapmaya karar verdi ve yeni fikirlerini uygulamaya döktü. Yeni kutulu soğutucular 10. nesil masaüstü Intel işlemcilerini satın alan kullanıcılarca tespit edildi yani özel olarak tanıtılmadı. İşlemcileri alan dikkatli kullanıcılar , k ibaresi bulunmayan işlemcilerdeki stok fanlarında değişiklik yapıldığını gördü. Yeni tasarıma sahip stok soğutucu eskisiyle neredeyse aynı ancak on yıldan fazla süredir gördüğünüz gümüş / siyah tasarım yapısı yerine tamamen siyah bir tasarım rengi kullanılmış. Aynı zamanda mavi sticker üzerinde bulunan Intel logosu değiştirilmiş ve siyah beyaz bütünleşik bir tasarıma dönülmüş.

Hazır termal macun bulunan bakırdan yapılmış bir plaka şeklinde gelen yeni soğutucunun üzerinde de 7 kanatlı fan tasarımı bulunuyor. Bu kanatların üzerinde bulunan dört çubuklu koruma ise üçe indirilmiş ve daha kalın bir tasarım ortaya çıkarılmış. 4 pinli uzatma kablosunun etrafı kaplanarak kablo kalabalığı görüntüsünün önüne geçilmiş. Kısacası yeni Intel stok CPU soğutucularının eskisinden belirgin farkı tasarım konusunda ufak değişiklikler olarak öne çıkıyor.
Bir cevap yazın

Ne düşünüyorsunuz? Teşekkür edin veya yorum yazın.

E-postanız herkese açık olarak paylaşılmaz. İsim ve e-posta bilgisi girmek zorunlu değildir. Yazdığınız yorum ilk etapta onay aşamasına gireceğinden hemen görünmez.