Intel Marka İşlemciler İçin Yeni Bir Güvenlik Güncellemesi Yayınlandı

246

Geçtiğimiz yıl donanım dünyasında güvenlik hususunda önemli bazı krizler ortaya çıkmıştı. Intel marka pek çok işlemcinin Meltdown ve Spectre açıklarının bulunması gündemi uzun süre meşgul etmişti.

Intel, iki güvenlik açığını takip edip üzerinde çalıştı ve daha sonrasında bazı yeni güvenlik güncellemelerini de gün yüzüne çıkardı. 2011 yılından bu yana çıkışını yapan Intel işlemcilerin tümünü ilgilendiren güvenlik açıkları kullanıcıların canını sıkmıştı.

Söz konusu güvenlik açıklarından etkilenmeyen Intel işlemciler ise 8. ve 9. nesil Core serisinden 2.nesil ölçeklendirilebilir Xeon modellerdir. Çünkü bu modellerde donanımsal koruma yer almaktadır.

MDS saldırılarına karşı MacOS, ChromeOS, Linux ve Windows işletim sistemine hazırlanan güvenlik güncellemesi, bilgisayarınızın daha güvenli olması açısından önem arz ediyor.
MDS yani mikra mimari veri örnekleme hususunda yapılan saldırılara karşı geliştirilen yeni tekniğin fayda sağlayıp sağlamayacağını ise zaman gösterecek.
Bir cevap yazın

Ne düşünüyorsunuz? Teşekkür edin veya yorum yazın.

E-postanız herkese açık olarak paylaşılmaz. İsim ve e-posta bilgisi girmek zorunlu değildir. Yazdığınız yorum ilk etapta onay aşamasına gireceğinden hemen görünmez.