Intel Paylaşımsız Grafik Kartı Konusunda Segment Genişletiyor

92

Teknoloji şirketleri arasında büyük bir yere sahip olan Intel , paylaşımsız grafik kartı ile donanım dünyasında bir fark  ortaya koymak istemekte. Ancak bunu yapabilmesi için bazı engelleri ortadan kaldırması gerekmekte. Intel,  paylaşımsız grafik kartı mimarisiyle ilgili olarak çalışmalarında henüz umduğu noktaya gelemedi ancak şirketin pes etmesi için henüz çok erken. Bilgilere göre Intel , sorunlara rağmen önümüzdeki yıldan itibaren paylaşımsız grafik kartı bombardımanına başlayacak.

Intel Xe isimli yeni grafik mimarisiyle gelen Intel’in ilk olarak kurumsal pazarı hedeflediğine yönelik bilgiler bulunuyor. Şirketin paylaşımsız grafik kartı konusundaki mevcut gücü, oyuncu pazarında AMD, NVIDIA gibi devlerle yarışacak seviyede değil. Bu yüzden de adımlarını daha ağır atan Intel, ilk etapta enerji tüketimi açısından daha toleranslı sunucuları kullanacak ve zamanla şartlarını geliştirecek. Yine de ortaya çıkan yeni belgeler Intel’in 96 kümeli yeni DG1 grafik kartına işaret etmekte ve şirketin birden fazla segmenti hedeflediğini göstermekte.

Intel, yakında oyuncu grafik kartlarını da test etmeye başlayacak ancak şu anki mevcut pozisyonu nedeniyle iddialı oyuncu grafik kartlarını yakın zamanda tanıtması bir hayli zor.
Bir cevap yazın

Ne düşünüyorsunuz? Teşekkür edin veya yorum yazın.

E-postanız herkese açık olarak paylaşılmaz. İsim ve e-posta bilgisi girmek zorunlu değildir. Yazdığınız yorum ilk etapta onay aşamasına gireceğinden hemen görünmez.