Intel Tanıtım Sırasında i3’ün Ryzen 5 3600’den Daha İyi Olduğunu İddia Etti

81

İşlemci alanında iki büyük markayı yıllardır görüyoruz. Bunlar AMD ve Intel olup son zamanlarda AMD’nin attığı kulaçların ardından Intel’in zor bir durumda kaldığını biliyoruz. Ancak bu kadar da zor bir durumda kalmış olabileceği tahmin edilmemekteydi. Çünkü Intel, katıldığı yeni etkinlikte sınırları zorlayan bir iddiada bulundu.

Intel tarafından ortaya atılan yeni iddiaya göre Intel Core i3 9350KF işlemcisi Ryzen 5 3600’den daha iyi. Firma buna gerekçe olarak hız aşırtma kilidi bulunmayan i3 işlemcinin rahatça 5 GHz üzerine çıkabilmesini gösterdi. Frekans iddiası nedeniyle daha iyi olduğunu iddia etmesinin yanında aynı zamanda sürücü desteği konusunda da daha iyi olduğuna dikkat çekildi.

Intel, Çin’de gerçekleştirdiği tanıtım sırasında Core i3 9350KF işlemcinin ofis kullanımı ve içerik üretimi gibi alanlarda da daha performanslı olduğunu iddia etti. Ancak bu ifadeler kullanıcıların ikna olması için yeterli değil. Pek çok kullanıcı bu iddiaların gerçekle bağdaşmadığı konusunda hemfikir.
Bir cevap yazın

Ne düşünüyorsunuz? Teşekkür edin veya yorum yazın.

E-postanız herkese açık olarak paylaşılmaz. İsim ve e-posta bilgisi girmek zorunlu değildir. Yazdığınız yorum ilk etapta onay aşamasına gireceğinden hemen görünmez.