Intel, Tökezleyerek de Olsa İlerlemeye Devam Ediyor!

90

Intel markası, donanım dünyasında önemli teknoloji şirketlerinden biri olarak kabul edilmekte olup, son zamanlarda üretim sıkıntısı ile gündeme geldi. Buna rağmen şirketin gelirlerinde önemli bir ilerleme kaydettiği ortaya çıktı.

Üretim verimliliği ile ilgili sıkıntılar çeken Intel, aynı zamanda AMD baskısı ile iyice sıkışmış gibi görünsede, şirketin elde ettiği gelirler aslında pek de etkilenmemiş olduğunu ortaya koyuyor. Çünkü kurumsal alanda talep arttı ve bu durum gelirleri önemli bir seviyeye çıkardı.

Geride bıraktığımız 2019 yılının son çeyreğinde Intel’in 20 milyar dolar gelir elde ettiği, böylece yıl bazında yüzde 18.7 artış yakaladığı ortaya çıktı. Faaliyet karı ise 6.9 milyar dolar olup yıl bazında %33 oranında bir artış gözlemlendi. Bu büyük sıçramalar dikkat çekerken Intel için  işler yolunda gözüküyor.  PC pazarında da yükselişini sürdüren Intel, 2020 yılında büyük bir sarsıntı da beklemiyor.
Bir cevap yazın

Ne düşünüyorsunuz? Teşekkür edin veya yorum yazın.

E-postanız herkese açık olarak paylaşılmaz. İsim ve e-posta bilgisi girmek zorunlu değildir. Yazdığınız yorum ilk etapta onay aşamasına gireceğinden hemen görünmez.