Intel Yeni Nesil Ice Lake Mobil İşlemcilerinin Duyurusunu Gerçekleştirdi

294

CPU kategorisinde uzun bir süredir varlığını sürdüren Intel, mobil işlemci kategorisinde de kendisini gösteriyor. Intel şimdi 10 nm Ice Lake mobil işlemcilerle geliyor. Mobil Ice Lake işlemcileri 10 nm yapısıyla dikkat çekiyor. Yongalar ses işleme, gürültü azaltma gibi fonksiyonlara sahip olup sahip olduğu yetenekler ile düşük bir güç tüketimi de sağlıyor.

Yayınanan yeni işlemciler U, Y serisi şeklinde ikiye ayrılmakta.U serisinde yüksek TDP değerleri bulunmakta. Çekirdek konfigürasyonu ve önbellek değerleri hususunda ise U serisi ve Y serisinin aynı tutulduğunu belirtmek gerekiyor. Intel yeni işlemcilerini yapay zeka hususunda da desteklemekte. Intel Deep Learnig Boost ile görsel zenginleştirme, fotoğraf indeksleme gibi işlemleri hızlıca yapabilmeyi sağlıyor.

Yongalar grafik hususunda ise ilk kez 1 TeraFLOPS işlem gücüyle gelmesiyle de dikkat çekiyor ve 3200’e kadar Mhz desteği sunuyor.
Bir cevap yazın

Ne düşünüyorsunuz? Teşekkür edin veya yorum yazın.

E-postanız herkese açık olarak paylaşılmaz. İsim ve e-posta bilgisi girmek zorunlu değildir. Yazdığınız yorum ilk etapta onay aşamasına gireceğinden hemen görünmez.