Intel Yeni Sürücü Güncellemesiyle GPU Tarafında Tasarruf Sağlayacak

84

PC donanım dünyasının önde gelen teknoloji şirketlerinden Intel, yeni bir sürücü versiyonu hazırladı. Yeni sürücü sürümüyle birlikte entegre grafik birimi çözümleri sunulacak.

Harici grafik kartları üzerinde çalıştığı bilinen Intel, bir yandan da dahili grafik çözümleri için sürücü güncellemeleri sunmayı ihmal etmiyor. Bu doğrultuda şimdi yeni bir sürücü güncellemesine daha yer vermekte olan Intel, yeni güncellemesiyle P-state’de gidilen optimizasyonlar ile yüzde 43 oranında enerji verimliliği iyileştirmesi sunuyor.

Ice Lake iGPU’su için yayınlanan yeni yama, performans hususunda yüzde 15 kadar artışı da beraberinde getiriyor. Böylece hem performans hem enerji verimliliği anlamında önemli iyileştirmelerin yapıldığını belirtmek gerekiyor.

Hazırlanan yeni yamanın, özellikle iGPU ve CPU’nun ortak TDP bütçesinden yararlandığı Core CPU’larda fuzuli frekans artışlarıyla sistemin performansının düşmesine yol açtığı göz önüne alındığında epey yararlı olduğu aşikar.
Bir cevap yazın

Ne düşünüyorsunuz? Teşekkür edin veya yorum yazın.

E-postanız herkese açık olarak paylaşılmaz. İsim ve e-posta bilgisi girmek zorunlu değildir. Yazdığınız yorum ilk etapta onay aşamasına gireceğinden hemen görünmez.