İnternet Explorer hakkında bir güvenlik açığı bildiriminde daha bulunuldu

207
Like
Like Love Haha Wow Sad Angry

İnternet Explorer tarayıcısı bir dönem epey popüler olmasına karşın artık tarihin tozlu raflarına karışmak üzere. Tamamen yok olduğunu söylemek ise epey güç çünkü günümüzde hala başta kamu kurumları olmak üzere kullanılan internet tarayıcılarından biri. Ancak İnternet Explorer tarayıcısı günümüzde pek çok güvenlik açığı barındırıyor ve artık kullanılmaması gerekiyor. Zaten Microsoft tarafından da kaderine terkedilmiş durumda olup şirket bu tarayıcı yerine daha yeni ve hızlı olan Microsoft Edge tarayıcısının kullanılmasını istiyor.

Güvenlik Araştırmacısı John Page, İnternet Explorer tarayıcısı ile ilgili bir açıklamada bulundu ve açıklamasında tarayıcı üzerinde henüz yama yapılmamış, kötü niyetli kişilerce kullanılabilecek bazı açıkların bulunduğunu söyledi. Hackerların bu açıklardan faydalanarak kullanıcıyı gizlice gözetleyebileceklerinden ve hatta bilgisayarlarında yer alan dosyaları çalabileceklerinden bahsetti.

OKU:  Honor 8A özellikleri ve fiyatı netlik kazandı

Aynı zamanda bu açıktan etkilenmek için Explorer’ın bilgisayarda kurulu ve aktif durumda olmasının ve e-posta veya sohbet ile ek dosyanın bir kez açılmış olmasının yettiği ifade ediliyor. Microsoft’un en kısa sürede bir güvenlik düzeltmesi yayınlaması gerekmekle birlikte Page, Microsoft’u önlem almamakla suçladı. Açıklamada Microsoft’un acil güvenlik önlemi almak yerine acele etmediğini ve bu sorunu gelecekte halletmeyi planladığını söylediğini ifade etti.

Like
Like Love Haha Wow Sad AngryBir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir