IO Interactive, Hitman 2 İçin Sunulan DX12 Desteğini Elden Geçiriyor

144
Like
Like Love Haha Wow Sad Angry

Video oyunu dünyasında önemli bir yere sahip olan Hitman serisi, 2016 yılında yenilenerek Hitman isimli yeni oyunuyla karşımıza çıkmıştı. Ardından geçtiğimiz aylarda Hitman 2 isimli yeni bir oyun daha piyasaya sürüldü.

Hitman serisinin yeni oyunları geçen uzun yıllara rağmen hala orjinal yanlarını korumasıyla taktir toplamıştı. Grafiksel olarak ilk oyunlara nazaran epey geliştirilen oyunlar, böylece daha gerçekçi bir Hitman deneyimini de bizlerle buluşturmayı başarmıştı.

Okuyucularımızın çok iyi bileceği gibi DirectX 11, DirectX 12 destekleri video oyunlarında bulunmakta ancak bazı oyunlarda hala DX12 desteği oturmamakta. Hatırlarsanız 2016 yılında çıkışını yapan Hitman oyunu doğrudan DX12 ile çıkmasına rağmen ondan sonra piyasaya sürülen Hitman 2 yapımı DirectX 12 desteğinden mahrumdu. Daha sonra Hitman 2 için de DX12 desteğinin sunulması gündeme geldi. Ancak DX12 desteği Hitman 2 üzerinde görülmesine rağmen düşük sistemlerde daha fazla kasmaya neden olduğu görüldü.

OKU:  Uygun fiyatıyla beğeni kazanan Hitman 2, Steam'de büyük bir başarı yakaladı

Geliştirici ekip, DX12 desteği ile ilgili yaptığı açıklamada , DX 12 üzerinde yapılan son çalışmalardan sonra FPS değerlerinde %43 civarında bir iyileşmenin olduğunu ifade etti. Ancak her şeye rağmen zayıf sistemlerde DX11 hala daha iyi bir performans sunuyor. IO Interactive, DX12 üzerinde ek çalışmalar yapmak için kolları sıvarken, optimizasyon çalışmaları sürüyor.

 

Like
Like Love Haha Wow Sad AngryBir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir