iOS 11.3 Beta 4 Çıktı ve Yenilikleri Beraberinde Getirdi

247

Popüler işletim sistemlerinden iOS’un 11.3 Beta 4 sürümü çıktı. Yeni beta performans iyileştirmeleri meydana getirerek stabilliği ön plana çıkarmaya çalışıyor.

Beta süreci teknoloji şirketleri tarafından günümüzde sevilerek kullanılıyor. Çünkü bu süre zarfında geliştirilen yazılımda bir sorun olup olmadığını test ederek anlama imkanı buluyorlar. Açık beta veya kapalı beta olarak çıkarılan yazılımları kullanıcılar isterlerse test edebiliyor, karşılaştıkları hataları rapor edebiliyorlar. Apple, iOS üzerinde çıkardığı her yeni sürümün final sürümünü sunmadan önce muhakkak beta sürecinden geçiriyor. 11.3 Beta sürümleri de bunlara örnek.

Şimdi yeni iOS 11.3 Beta 4 ile birlikte Apple, yeni özelliklerini test ediyor ve performans iyileştirmelerine odaklanıyor. 380 MB dosya boyutu bulunan güncelleme yapıldığında üçüncü sürümdeki hatalar gideriliyor. Örneğin bağlı cihazın bilgisayara tantıtılamaması sorunu gideriliyor. Apple kitap uygulaması iBooks ismiyle bu sürümde tekrar yerini alıyor. Merakla beklenen AirPlay 2 ise bulunmuyor.

OKU:  Intel Yeni iPhone Cihazlarında Kullanılmak Üzere Modem Yongaları Geliştiriyor
Bataryayı ne zaman değiştirmeniz gerektiğini söyleyecek

iOS 11.3 Beta 4’te en dikkat çeken özelliklerden biri pil sağlığı ve pil değişimi hususunda eklenen yeni özellik. Cihazınızın pil ömrü, ne zaman değiştirilmesi gerektiği ile ilgili bilgi alabileceksiniz. Ayarlar alanının Pil kısmından ulaşabileceğiniz bu özelliği iPhone 6 ve daha yeni modellerde kullanabileceksiniz.
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir