iOS 14 Yapılan Pil Testinden Başarıyla Ayrıldı

123

Akıllı telefonların sahip olduğu işletim sistemleri cihazın pil kullanımı konusunda önemli bir rol oynuyor. Apple açıkçası pil tüketimi konusunda bu zamana kadar izlediği politika ile zaman zaman eleştirildi. Yeni iOS 14 ile ilgili ortaya çıkan bir pil testi ise Apple’ın bu sefer başardığını gösteriyor.

iAppleBytes tarafından yapılan iOS 14 Beta ile iOS 13.5.1 pil ömrü karşılaştırmasına göre iPhone SE 2020 telefonu üzerinde yapılan testte iPhone 14’ün beta sürümü, iOS 13 5.1’den daha uzun süre şarj dolumu yapmadan kullanım imkanı sunuyor. iOS 14 yüklü bir iPhone SE 2020 , iOS 13.5.1 yüklü bir iPhone SE 2020 telefonuna göre şarj hususunda aynı şarjla yarım saat kadar daha fazla kullanım imkanı sunuyor.

iOS 14 Beta sürümünün şu an pek çok hataya sahip olduğunu da belirtmek gerekiyor. Yeni yazılımın önünde daha uzun bir süreç bulunuyor.


TAG


Bir cevap yazın

Ne düşünüyorsunuz? Teşekkür edin veya yorum yazın.

E-postanız herkese açık olarak paylaşılmaz. İsim ve e-posta bilgisi girmek zorunlu değildir. Yazdığınız yorum ilk etapta onay aşamasına gireceğinden hemen görünmez.