iPhone 11 Çift Kamera Yapısıyla Duyuruldu

281

Uzun yıllardır iPhone serisi üzerinde çalışmalarına devam eden ve bu zamana kadar pek çok farklı iPhone telefonuyla karşımıza çıkan Apple, şimdi de iPhone 11 modeli için tanıtım gerçekleştirdi. Telefonun sahip olduğu özellikler resmen  belli oldu.

Duyurulan yeni iPhone 11 modeli adeta iPhone XR’ın devamı gibi görünüyor. Tasarımsal anlamdaki fark arka kısımda bulunan ve bir hayil büyük gözüken çift kamera yapısı. Bu kamera yapısı pek çok kişiye kaba gelecektir ancak pek çok kişi de kullandığı telefonun daha iyi belli olduğunu düşünerek bundan memnun olacaktır.

Cihazda 6.1 inç büyüklüğünde LCD ekran kullanılıyor. A13 Bionic işlemciye yer verilen telefon gerek CPU gerekse GPU bakımından oldukça hızlı ve günümüzün teknolojik ihtiyaçlarını fazlasıyla karşılıyor. Telefon ses tarafında Dolby Atmos destekliyor ve böylece kaliteli bir ses deneyimi elde edilebiliyor.

Cihazın arka kameraları 12 + 12 MP çözünürlüklerde olup bu kameralar geniş ve ultra geniş  açılı çekim imkanı sağlıyor. Kameraların HDR desteği bulunuyor ve gece daha iyi çekim yapabilmek adına iddialı geliyor.

Telefonun önünde yer alan kamera 12 Megapiksel çözünürlüğünde olup 4K  çözünürlükte 60 FPS aralığında akıcı video kaydı yapabiliyor.

iPhone 11 görünüşe bakılırsa pil tarafında büyük bir farklılık sunmuyor. iPhone XR modelinden 1 saat kadar fazla pil süresi sunduğunu söylemek mümkün.
Bir cevap yazın

Ne düşünüyorsunuz? Teşekkür edin veya yorum yazın.

E-postanız herkese açık olarak paylaşılmaz. İsim ve e-posta bilgisi girmek zorunlu değildir. Yazdığınız yorum ilk etapta onay aşamasına gireceğinden hemen görünmez.