iPhone 12 Telefonların Büyük Çoğunluğunun OLED Tedariğini Samsung Yapacak

78

Akıllı telefon kategorisinde pek çok marka birbirleriyle kıyasıya bir rekabet halinde. Sürekli olarak çeşitli akıllı telefonlar piyasaya sürüldüğünü görüyoruz. Bu akıllı telefonların sahip olduğu donanım ve yazılımların tamamı telefonun sahibi olan markaca üretilmiyor. Örneğin yazılım ve donanım konusunda pek çok kendisine ait ürünle bilinen Apple dahi telefonlarında farklı tedarikçilerin sağladığı parçalar kullanıyor.

Gelen bilgilere göre Apple, iPhone 12 akıllı telefonunda kullanacağı OLED ekranların büyük çoğunluğunun tedariğini Samsung şirketinden sağlayacak. iPhone 12 OLED ekranlarının yüzde 80’i Samsung tedariği ile gelecek. Yani Apple, yeni iPhone modellerinde kullanacağı OLED ekranların çok büyük bir kısmını ezeli rakibinden alacak. Samsung şirketi 5.4 inç giriş seviyesi iPhone 12 , 6.1 inç ve 6.7 inç iPhone 12 ve iPhone 12 Pro modelleri için ekran tedarik edecek.

Böylece Apple’ın Samsung’a olan bazı hususlardaki bağımlılığının hala devam ettiğini açıkça söyleyebiliriz. Bu durum yakın zamanda da sona ermeyecek gibi duruyor.
Bir cevap yazın

Ne düşünüyorsunuz? Teşekkür edin veya yorum yazın.

E-postanız herkese açık olarak paylaşılmaz. İsim ve e-posta bilgisi girmek zorunlu değildir. Yazdığınız yorum ilk etapta onay aşamasına gireceğinden hemen görünmez.