Jaguar SUV I-Pace Elektrikli Otomobili Ön Siparişe Açıldı

424
Like
Like Love Haha Wow Sad Angry

Elektrikli otomobillere yenileri eklenmeye devam ediyor. Jaguar, SUV I-Pace adlı ilk elektrikli otomobilini ön siparişe etkin hale getirdi.

Daha temiz bir çevre için güzel bir fırsat olan elektrikli otomobillerin sayısı sürekli artyıor. Jaguar da elektrikli otomobil üretmeye başlayan otomotiv devlerinden. Ünlü şirket, şimdi serisine SUV I-Pace elektrikli otomobilini ekliyor. Söz konusu otomobilin en belirgin özelliği tam şarj ile 482 kilometre yol gidebilmesi.

AI teknolojisine sahip olan otomobil üzerinde Amazon Alexa kullanılabiliyor. Sesli komut ile otomobilin şarjını ve kilitli olup olmadığını sorgulayabillirsiniz. Motor gücü 395 beygir ve 90 kWh gücünde bataryası bulunuyor. 0-100 km/s hızlanması 4.5 sn olan otomobil, sürücülerini tatmin edecek özelliklerle donatılmış. Öte yandan otomobilde 4 tekerlekten çekiş özelliği sağlanmış ve bunun için aksta da birer motor yerleştirilmiş.

OKU:  Google Podcasts Web İçin Aktif Oluyor

Jaguar SUV I-Pace başlangıç fiyatları da belli oldu

Elbette bu kadar özellikten sonra en merak edilen konulardan biri fiyatının ne kadar olacağı. İlgitere’de 63.495 Sterlin başlangıç fiyatıyla satılıyor. Jaguar SUV I-Pace Türkiye’de de satışa sunulacak. Fiyatı henüz tam olarak belli değil fakat Türkiye için başlangıç fiyatının 88.000 Euro olması bekleniyor. Cenevre Otomobil Fuarı’ndan sonra fiyatı ile ilgili daha kesin konuşmak mümkün olacaktır.

Like
Like Love Haha Wow Sad AngryBir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir