Kaliforniya, Sürücüsüz Araçlardaki Yedek Sürücü Önlemini Kaldırıyor

317

ABD’nin Kaliforniya eyaleti, sürücüsüz otomobiller konusunda sunduğu esneklikle biliniyor. Yedek sürücü eşliğinde trafiğe açılan araçlar, artık yeni bir aşamaya geçiriliyor. Kaliforniya’da sürücüsüz otomobiller herhangi bir  yedek sürücü olmadan test edilecek.

Kaliforniya İdari Hukuk Dairesi, Kaliforniya’da sürücüsüz otomobillerin yedek sürücü olmadan kullanılmasını onayladı. Bu onay doğrultusunda testler 2 Nisan 2018 tarihinde başlayacak. Bu konu hakkında 2 Mart’ta Kaliforniya Motorlu Taşıtlar Dairesi resmi internet sitesinden bilgilendirme yapılacak. Böylece sürücüsüz otomobil testlerinde yeni bir evreye geçildiğini söyleyebiliriz.

Kaliforniya Motorlu Taşıtlar Dairesi Direktörü Jean Shiomoto, bu konuda üreticilerle iş birliği içerisinde olacaklarını söyledi. Otonom teknolojisinin Kaliforniya’da daha ileriye gidebilmesi adına önemli bir adım attıklarını kaydetti. Kendileri için en önemli konunun güvenlik olduğunu da ifade etti.

OKU:  Samsung Galaxy A80 Satışta! İşte Telefonun Fiyatı

Kaliforniya eyaleti daha önce sürücüsüz araçların açık yollara taşınmasına izin vermiş, bu özelliğiyle dikkatleri toplamıştı. Bu kararlar ve açıklamalar gösteriyor ki artık Kaliforniya’da otonom araç konusunda önemli yeni bir aşamaya geçildi.
Bir cevap yazın

Ne düşünüyorsunuz? Teşekkür edin veya yorum yazın.

Yazınız ilk etapta onay aşamasına gireceğinden hemen görünmeyebilir.