Kaliforniya, Sürücüsüz Araçlardaki Yedek Sürücü Önlemini Kaldırıyor

240

ABD’nin Kaliforniya eyaleti, sürücüsüz otomobiller konusunda sunduğu esneklikle biliniyor. Yedek sürücü eşliğinde trafiğe açılan araçlar, artık yeni bir aşamaya geçiriliyor. Kaliforniya’da sürücüsüz otomobiller herhangi bir  yedek sürücü olmadan test edilecek.

Kaliforniya İdari Hukuk Dairesi, Kaliforniya’da sürücüsüz otomobillerin yedek sürücü olmadan kullanılmasını onayladı. Bu onay doğrultusunda testler 2 Nisan 2018 tarihinde başlayacak. Bu konu hakkında 2 Mart’ta Kaliforniya Motorlu Taşıtlar Dairesi resmi internet sitesinden bilgilendirme yapılacak. Böylece sürücüsüz otomobil testlerinde yeni bir evreye geçildiğini söyleyebiliriz.

Kaliforniya Motorlu Taşıtlar Dairesi Direktörü Jean Shiomoto, bu konuda üreticilerle iş birliği içerisinde olacaklarını söyledi. Otonom teknolojisinin Kaliforniya’da daha ileriye gidebilmesi adına önemli bir adım attıklarını kaydetti. Kendileri için en önemli konunun güvenlik olduğunu da ifade etti.

OKU:  Dell XPS 15 Huzurlarınızda!

Kaliforniya eyaleti daha önce sürücüsüz araçların açık yollara taşınmasına izin vermiş, bu özelliğiyle dikkatleri toplamıştı. Bu kararlar ve açıklamalar gösteriyor ki artık Kaliforniya’da otonom araç konusunda önemli yeni bir aşamaya geçildi.
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir