Kampanyalar Kalkınca İnternetten Film Satın Alma Eğilimi Azaldı

242

Bu yıl içerisinde yapılan bir düzenlemeyle birlikte artık sinema salonlarıyla alakalı olarak internette özel bir şekilde sunulan kampanyalara son verildi. Örneğin Cinemaximum internet sitesi üzerinde bir kişi üyelik oluşturup puan biriktirebiliyor, bu puanlarıyla hediye bilet kazanabiliyordu. Aynı zamanda çeşitli bazı kampanyalar da yapılarak kullanıcıların internet üzerinden bilet satın almalarının önü açılıyordu.

Yapılan düzenlemelerin ardından platformlardaki kampanyalar kaldırıldı ve bu durum internet üzerindeki film bilet satışlarına olumsuz bir şekilde yansıdı. Kullanıcılar internet üzerinden bilet satın almak istediklerinde özellikle  bazı günler oldukça uygun fiyatlardan sinema biletleri bulabiliyorlardı. Ancak şu an internette film biletleri genellikle 25 TL dolaylarında ki bu 2D boyutlu filmler için geçerli bir fiyatlandırma.

Gişeler hafta sonları doluyor

Yaptığımız bir analiz, kullanıcıların artık internet üzerinden bilet alma konusunda çekimser davranmaya başladıklarını gösterirken bir yandan da gişelerin dolmaya devam ettiğini gösteriyor. Özellikle Cumartesi ve Pazar günleri popüler AVM’lerin sinema salonları hınca hınç doluyor.
Bir cevap yazın

Ne düşünüyorsunuz? Teşekkür edin veya yorum yazın.

E-postanız herkese açık olarak paylaşılmaz. İsim ve e-posta bilgisi girmek zorunlu değildir. Yazdığınız yorum ilk etapta onay aşamasına gireceğinden hemen görünmez.