Karanlık Mod WhatsApp Web Sürüm ve Masaüstü Uygulaması İçin Aktif Oldu

76

Yazılımlar için son zamanlarda sıklıkla karanlık mod fonksiyonunun aktif hale getirildiğini görüyoruz. WhatsApp uygulaması için de uzun bir süredir karanlık mod özelliği hazırlanmaktaydı ve en sonunda WhatsApp masaüstü ve Web karanlık mod desteği aktif hale geldi.

Karanlık mod fonksiyonu kullanıcıların koyu temayla WhatsApp kullanmasını sağlıyor. Böylece göz yorgunluğunun biraz daha önüne geçilebilmiş oluyor. WhatsApp Web sürüm ve masaüstü sürüm için beklenen özellik her ne kadar epey gecikmiş olsada en sonunda resmiyet kazanmış oldu.

WhatsApp ekibi, eklenen karanlık mod fonksiyonunun yanında yeni özellikler de dahil etti. Nokia 8110 gibi KaiOS telefon kullananlar için 24 saat sonra kaybolan WhatsApp durumu desteği dahil edildi. Yeni animasyonlu çıkartma paketleri de sohbetlere eklendi.

Yeni kişiler eklemek adına QR kod desteği de sunuluyor. Böylece kullanıcılar artık telefon numaraları elle girmek zorunda kalmayacak.
Bir cevap yazın

Ne düşünüyorsunuz? Teşekkür edin veya yorum yazın.

E-postanız herkese açık olarak paylaşılmaz. İsim ve e-posta bilgisi girmek zorunlu değildir. Yazdığınız yorum ilk etapta onay aşamasına gireceğinden hemen görünmez.