Kariyer.net Platformundaki Binlerce Kişinin Verilerinin Çalındığı Açıklandı

44

Türkiye’de özellikle işsiz gençlerin sıklıkla hesap açıp iş aradığı Kariyer.Net, online ortam üzerinden firmalara iş için başvuru yapma imkanını sağlıyor. Gelen bilgiler Kariyer.net üzerinde hesabı bulunan 50.000 kadar kişinin verilerinin çalındığını gösteriyor.

Kariyer.net platformu ile ilgili yapılan veri ihlaline dair yeni açıklama Kariyer.net üyelerini epey endişelendiricek cinsten. Çünkü 50.000 kişiyi ilgilendiren büyük bir veri ihlali söz konusu.

Duyuruda İhlalden etkilenen verilerin, ‘email adresi’, ‘kullanıcı şifresi’, ‘isim soyad’, ‘doğum tarihi’, ‘telefon numarası’, ‘profil fotoğrafı URL link bilgisi’, ‘yaşadığı il’, ‘yaşadığı ilçe’ bilgileri olduğu ve İhlalden etkilenen kişi sayısının 40.955, kayıt sayısının 53.149 olduğu, açıklandı. Bu durum çalınan verilerin ne kadar ciddi boyutta olduğunu bir kez daha gözler önüne seriyor.

Kariyer.net üyesiyseniz bilgilerinizin çalınıp çalınmadığına dair bilgi alabilmek için 0216 468 76 00 numarasını arayarak bilgi sahibi olabilirsiniz.
Bir cevap yazın

Ne düşünüyorsunuz? Teşekkür edin veya yorum yazın.

E-postanız herkese açık olarak paylaşılmaz. İsim ve e-posta bilgisi girmek zorunlu değildir. Yazdığınız yorum ilk etapta onay aşamasına gireceğinden hemen görünmez.