Kia Stinger Daha Geniş Gövdesi ile SEMA İçin Hazır

687

Geniş gödevli Kia Stinger, SEMA etkinliğinde kendisini kanıtlamaya hazır.  SEMA konsepti ile Kia, yüksek performanslı otomobil segmentindeki büyüklerle sonuna kadar rekabet edebileceğini kanıtlamak istiyor.

Yıllık Özel Ekipman Piyasası Birliği (SEMA), dünyanın dört bir yanından gelen, yüksek performanslı otomobil segmentindeki en yeni ve en sıcak trendleri takip etmek üzere toplanılan bir fuar, etkinliktir.

Kia’nın SEMA’daki standının yıldızlarından biri, Alman tur otomobillerini utanç verici hale getirecek genişlikte bir arka uça sahip olacak vaziyette ayarlanmış bir 2018 model Stinger olacak. Söz konusu model, Amerika’nın en tanınmış tunerlerinden West Coast Customs’dan gelen girdilerle tasarlanmış ve inşa edilmişti ve Kia, neredeyse her bir parçasının belli bir dereceye kadar değiştirildiğini belirtti.

Güney Koreli şirket tarafından yayınlanan bir teaser kroki, alevli çamurlukların altında sıkışmış ultra-geniş 21-inçlik tekerlekleri ve bir karbon fiber hava difüzörü gibi göründüğü yere entegre edilmiş dört egzoz ucuyla özel olarak inşa edilmiş bir arka tamponu tasvir ediyor.

Kia tarafından yayınlanan bir bildiride, modifikasyonların listesinde aynı zamanda parlak bir siyah ızgara, karbon fiber gövde kiti ve “Stinger’ın kokpitine olağanüstü yüzeyler” de bulunmakta. SEMA fuarının kapılarını açana kadar teknik ayrıntılar ve tasarımsal detaylar için beklemek zorunda olsakta aslında pek çok bilgi açığa çıktı bile. Kia, standart otomobilin ikiz turbo şarjlı, 365 beygir gücü V6’dan daha fazla güç çıkarmayı başarırsa, daha da dikkat çekici bir hal alacak.

Düzenli Stinger’dan bahseden Kia, Las Vegas’taki kongre merkezinin dışındaki arka tekerlekten çekiş pirzolarını ilk kez Stinger Drift Experience’a ev sahipliği yaparak gösterecek. Marka, Formula Drift sürücülerini, saatlik sürüklenme gösterileri için değiştirilmiş arabaların arkasına koyacak.

Tasarımsal açıdan pek çok değişiklik göze batsada motor yönünde herhangi büyük bir değişiklik göze çarpmıyor. Yine de motor hususunda kesin bilgilerin söz konusu olmadığını belirtmek gerekiyor.
Bir cevap yazın

Ne düşünüyorsunuz? Teşekkür edin veya yorum yazın.

E-postanız herkese açık olarak paylaşılmaz. İsim ve e-posta bilgisi girmek zorunlu değildir. Yazdığınız yorum ilk etapta onay aşamasına gireceğinden hemen görünmez.