Kinect Üretiminin Durdurulduğu Açıklandı

389

Microsoft cephesinden gelen açıklamada Kinect üretiminin durdurulduğu ifade edildi. Kinect yaklaşık 35 Milyon adet satılmıştı.

Kinect, piyasaya ilk sürüldüğünde dikkat çekici bir teknoloji olmuştu. Xbox konsolu ile entegreli bir şekilde çalışan Kinect’in çalışma prensibi el konsoluna ihtiyaç duymamasıydı. Gamepad yardımı olmadan eğlenmek temalı bir teknoloji olan Kinect, 35 Milyon adet satmasına rağmen çok benimsenmedi.

Kinect üretiminin durdurulduğu Xbox Cihazları Pazarlama Genel Müdürlüğü tarafından açıklandı. Yapılan açıklamada cihazın konsollar için destek sunmaya devam edeceği ancak artık üretiminin sona erdirildiği ifade edildi.

Güncellemeler Devam Edecek

Öğrenilen bilgiye göre Kinect, güncellemeler almaya devam edecek ve gerekli oyun destekleri, optimizasyonları yine içerecek.

Uygulama hali hazırda HoloLens teknolojisi ile de kullanılabiliyor. Bu teknoloji, Kinect ile sanal gerçeklik gözlüğünü birleştiriyor. Böylelikle daha gerçekçi bir deneyim vaadediyor.
Bir cevap yazın

Ne düşünüyorsunuz? Teşekkür edin veya yorum yazın.

E-postanız herkese açık olarak paylaşılmaz. İsim ve e-posta bilgisi girmek zorunlu değildir. Yazdığınız yorum ilk etapta onay aşamasına gireceğinden hemen görünmez.