Kingdom Come Deliverance Merhojed ilacı hazırlama simya

227

Kingdom Come Deliverance oyunundaki bir görevde sizden Merhojed ilacı hazırlamanız isteniyor. Simya tarafını bilmeyen veya bu zamana kadar ilgi duymayan bir oyuncu iksiri nasıl hazırlaması gerektiğini bilmeyebilir. Bu konuda minik bir rehber hazırladık.

İlk olarak simya tezgahı bulmanız gerekiyor. Bunun için Sasau’da görevi aldığınız bölümde bulunan simya tezgahını bulup simyayı başlatabilirsiniz. Simyayı başlattıktan sonra Merhojed ilacını hazırlayabilmek için kedi otu ve pelin otuna ihtiyacınız olacak. İlk olarak sol kısımda yer alan alkolün üzerine tıklayın. Karakter alkölü kazana dökecektir. Ardından ateşi üç kez ard arda harlayın. Bunun için Q tuşuna (Sizin klavyede farklı olabilir) üç kez arda arda basın.

OKU:  Steam Cadılar Bayramı indirimleri aktif edildi

Ocağın altı yandıktan sonra sağ üstteki rafta yer alan (Eğer torbalar yoksa siz envanteri açıp kedi otu ve pelin otu eklemelisiniz) kedi otu torbasının üzerine bir kez tıklayın ve ardından kazanın üzerine boşaltın. İki avuç kedi otu gerektiğini unutmayın. Kedi otu kaynayıp soğumaya geçmelidir. Kedi otlarını kazana boşalttıktan sonra pelin otundan bir avuç alıp havan kasesinin içerisine koyun ve sağ kısmında bulunan tokmağın üzerine bir kez tıklayın. Karakteriniz pelin otunu havanda dövecek ve ardından bekleyecektir. Kedi otunu kaynattığımız kazanın üzerine dövdüğümüz pelin otunu boşaltın ve ateşi bir kez daha harlayın ancak bu kez klavyedeki Q tuşuna üç kez değil bir kez basın çünkü kaynamaması gerekiyor.

OKU:  Mutant Year Zero: Road to Eden, Denuvo korumasını sonlandırdı

Son olarak sol rafta yer alan ufak şişelerden birinin üzerine dokunun. Karakterimiz kazandaki karışımı şişeye dökecek ve iksir hazır hale gelecektir.
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir