Kingmax Yeni PCIe 4.0 SSD Modelini Duyurdu

131

Donanım dünyasında korona salgını nedeniyle gelişmeler biraz seyrelmiş olsa da devam ediyor. Kingmax firması tarafından yeni SSD aygıtları duyuruldu. Yeni SSD modeli Zeus PX4480 kod adıyla gelmekte olup PCIe 4.0 arayüzüne sahip. Bu durum pek çok kullanıcı açısından kullanım kolaylığı sağlayabilir.

Özellikle Asya pazarında önemli bir marka haline gelen Kingmax, yeni PX4480 ZEUS SSD modeliyle 2 TB kapasiteli ve yazma okuma operasyonlarında 5000/4400 MB/s seviyesine ulaşabiliyor. Rastgele okuma yazma işlemlerinde IOPS değeri sırasıyla 600K/500K olarak açıklanırken ürün 500 GB, 1 TB ve 2 TB kapasiteli üç farklı model olarak gelecek. Üç model de üçer yıllık garantilerle piyasaya sürülecek. Ürünlerin ülkemizde satışa çıkarılıp çıkarılmayacağı ise şu an için belirsiz durumda.

SSD aygıtları HDD donanımlarına nazaran daha hızlı olmaları nedeniyle kullanıcıların işini kolaylaştırmakta ve birinci tercihleri haline gelmekte ancak fiyat tarafında HDD’ye nazaran daha tuzlu olduklarından hala pek çok oyuncu sistem toplarken HDD donanımına da yer vermek durumunda kalıyor.
Bir cevap yazın

Ne düşünüyorsunuz? Teşekkür edin veya yorum yazın.

E-postanız herkese açık olarak paylaşılmaz. İsim ve e-posta bilgisi girmek zorunlu değildir. Yazdığınız yorum ilk etapta onay aşamasına gireceğinden hemen görünmez.